Uncategorized

Подарувати дитині життя – це чесно, вона як і ти, має на це право. Це не простий вибір. Можливо, тобі тяжко зважитися на нього. Але ти не вб’єш свою дитину і залишися мамою не вбитої, а народженої дитини.

Якщо ти знаходишся у складних життєвих обставинах і зробиш вибір на користь життя своєї дитини, тобі варто звернутись у соціальну службу за місцем проживання(перебування), щоб оформити матеріальні виплати від держави.  Крім того, є варіант ТИМЧАСОВОГО ПЕРЕБУВАННЯ У ЦЕНТРІ МАТЕРІ І ДИТИНИ. В державному центрі можна отримати психологічну допомогу , сприяння в отриманні безоплатної правової допомоги, реєстрації місця проживання (перебування), отриманню (відновленню) житла. Центр дає притулок, забезпечує  харчуванням, медичною допомогою. Щоб ти могла потрапити в такий центр тобі треба звернутися  до структурного підрозділу місцевої держадміністрації або виконавчого органу сільської, селищної, міської ради з питань сім’ї і дітей за місцем  твого перебування і написати заяву. Крім державних існує ціла низка приватних благодійних центрів, де ти  можеш знайти притулок до і після народження дитинки. Партнери нашої консультації  також розглядають можливість підтримки-патронажу соціально незахищених матусь, які вирішили зберегти дитинку, дати їй життя та майбутнє, не маючи матеріальних ресурсів для її виховання.

Якщо ти вирішила народити, але не плануєш (не маєш можливості або не відчуваєш  в собі сили)  піклуватися і виховувати дитину, можеш розглянути наступні варіанти:

  • УСИНОВЛЕННЯ  сьогодні в Україні, за статистикою, 20-25% безплідних пар, які мріють, але за станом здоров’я не можуть мати дітей. Вони стоять на черзі і чекають роками, щоб мати можливість усиновлення. Твоя дитина отримає батьків та щасливе життя. Твоє здоров’я, шанс на щасливе материнство в майбутньому і життя дитини – це достойний вибір!
  • ДОПОМОГА У ТИМЧАСОВОМУ ДОГЛЯДІ ЗА ДИТИНОЮ якщо у тебе немає грошей і можливостей утримувати та піклуватись про дитинку, але ти прагнеш бути мамою – ти можеш написати заяву в Службу у справах дітей за місцем проживання(перебування) про надання допомоги у тимчасовому влаштуванні дитини до дитячого закладу. Таким чином дитинка не отримує статус сироти і її (його) не можуть всиновити інші родини. І як тільки твої умови зміняться – ти зможеш забрати дитину до себе назад і стати разом однією родиною! Ти зможеш (навіть, повинна будеш) провідувати дитинку в дитячому закладі та по можливості підтримувати її. Існують і інші можливості зберегти твою родину.
  • ВІКОНЦЕ ЖИТТЯ це спеціальні пункти, облаштовані в лікарнях, де молода мама може анонімно залишити новонароджену дитинку. Фахівці передадуть дитинку на всиновлення. Ти можеш знайти їх адреси в твоїй місцевості в інтернеті.

Стати мамою – це найбільший дар, який може отримати жінка. Захоплююче спостерігати і переживати інше життя, що росте всередині тебе, поступово перетворюючись на  неповторну особистість з своїми інтересами та талантами. Можливо, народження дитини не входило в твої плани, тобі важко і страшно сьогодні. Ми тут, щоб допомогти тобі.

Якщо тобі потрібна підтримка, в тебе виникли питання, ти можеш зв’язатися з нами, скориставшись нашою контактною формою або гарячою лінією, з понеділка по суботу з 9.00до 19.00. Це безкоштовно. Телефонуй!

Якщо тобі зручніше спілкуватися за допомогою додатків-месенджерів — пиши нам на Viber, WhatsApp або Telegram.  Консультаційна команда дасть відповідь якнайшвидше. Ми тут, щоб підтримати тебе!