Аборт

Аборт – штучне переривання вагітності, яке супроводжується смертю плоду (ненародженої дитини), не здібної до самостійного існування.

Які існують  види абортів:
 • медикаментозний (також відомий під назвою «фармацевтичний»), означає переривання вагітності, викликане лікарськими засобами. Це не хірургічна процедура, в якій використовуються медичні препарати, які викликають смерть ембріона.
 • вакуумний (2-5 тижнів)
 • медичний – хірургічне видалення плоду (абразія, по-народному: «вишкрібання»; 6-12 тижнів, іноді до 22 тижнів)
 • пізній — провокація передчасних «пологів» (понад 22 тижів)
 • Young Lady Taking an Aspirin АбортМедикаментозний аборт можливий в випадку якщо вагітність не перевищує по терміну 42 дні після припинення останньої менструації. Він є найбільш щадящим для жіночого організму. Ця процедура звичайно вимагає два або три визити в медичний заклад. Під час першого візиту лікар після обстеження назначає таблетки міфепристона (міфегіна). Вони блокують життєво важливий в процесі вагітності гормон прогестерон, під дією котрого, слизиста оболонка матки дегенерує і дитина, котра росте, вмирає. Через 36-48 годин після прийому препарата можуть появитись болі і кров’янисті виділення із статевих шляхів. Щоб проконтролювати процес аборту, виявити розвиток неблагоприємної симптоматики назначається повторний візит. Під час другого візиту, особливо якщо аборт не почався, назначається препарат простогландіна, котрий викликає пологові перейми. Вигнання дитини відбувається разом з кров’янистими виділеннями, которі виникають через 2- 48 годин після прийому препарату. Метод не дає 100% результату, в Ви самі не можете оцінити эфективность цього методу. Маткові “кровотечі”, которі скоро почнуться, не є доказом эфективності. Вихід дитини, которий відбувається часто через кілька годин після прийому простагландіна, може бути неповним. Таким чином, Ви в обов’язковому порядку повинні прийти на контрольний прийом через 10-14 днів після прийому Міфегіна, щоб переконатись, що вагітність дійсно перервана. В випадку неповного медикаментозного абортування, обов’язково вимагається хірургічний аборт.
Побічні ефекти включають в себе наступне: біль, судоми, вагінальна кровотеча, нудота, головна біль, запаморочення, остуда, приступи гарячки, тремтіння, втома, блювотиння, діарея та лихоманка. Із ускладнень можна виділити наступне: інфекція, надлишкові кровотечі (крововиливи), вимагаючі переливання крові, неповний аборт (тканини залишаються в матці), вагітність, що триває, котра потребує хірургічного втручання, смерть. images (24) Аборт
 • Вакуумна аспірація – це метод аборту, при якому вміст матки, включаючи эмбріон, видаляється з використанням пластикової чи металічної канюлі, закріпленої до пристрою аспірації. Як правило, вакуум-аспірація робиться на терміні до 14-ти тижнів гестації, після чого розмір та розвиток плоду вимагає використання додаткових інструментів для його розчленення з ціллю видалення із матки.Після того, як шийку матки разширили достатньо, лікар вводить канюлю в матку через расширену шийку. Після цього інший кінець канюлі з’єднується з трубкою, котра приєднана до електричного насосу. Як тільки канюля займає правильне положення в середині матки, вмикається насос, проводиться відсмоктування, таким чином, що в матці створюється вакуум. Плідне яйце, ембріон, плацента и слизова оболонка матки висмоктується вакуумним пристроєм в спеціальну колбу-колектор. Лікар чи асистент ретельно перевіряє вміст колби-колектора, щоб переконатись, що в матці нічого не залишилось.Побічні ефекти включають в себе наступне: біль, судороги, вагінальні кровотечі, діарея, нудота та блювота, котрі, як правило, пов’язані з дією анестезії.  Ускладнення вакуумної аспірації: інфекція, сильна кровотеча (крововилив), пошкодження цервікального каналу, неповний аборт, перфорація матки, ускладнення після анестезії, продовження вагітності.
 • Хірургічний аборт Перший этап – розширення шийки матки. Для цього в канал шийки матки окримо одне від одного вводять спеціальні розширювачі до того часу, поки не буде досягнуто необхідного розширення. Після того, як шийку матки розширили достатньо, лікар вводить кюретку (ніж у вигляді петлі). Кюретка використовується для того, щоб вичистити порожнину матки и видалити весь її зміст: эмбріон, слизову, плаценту, тканини і т.д. Після того, как матка очищена від більшої частини вмісту, лікар може застосувати  аспірацію для успішного завершення аборту. Лікар вводить канюлю в матку через розширену шийку.На більш пізних термінах використовують розчленення дитини. Для цього лікар вводить в матку зажим кусачки через розширену шийку. Він буде використовувати кусачки для того, щоб розчленити эмбріон на достатньо невеликі частини, щоб безпечно для жінки витягнути їх із матки. Лікар витягує ембріон в той час, як він розміщений впритул до шийки. Цього зусилля може бути достатньо, щоб витягнути окремі частини тіла. В зворотньому випадку лікарю може прийдеться примінити  зтискування і в той же час прокручування зажиму для розчленення плоду.Можливі ускладнення процедури:
  • Ранні (під час аборту чи через 1 тиждень): перфорація матки (являє собою розрив стінки матки), накопичення крові в порожнині матки (гематометра) , неповний аборт (вимагає повторного вишкрібання порожнини матки), розриви шийки матки, кровотечі.
  • Пізні: порушення менструального циклу, плацентарний поліп, істмикоцервікальна недостатність, эндометріоз, порушення прохідності маточних труб, ізоимунізація по Rh-фактору Rh негативних жінок, обтяження протікання наступної вагітності, безпліддя.
  Інстиляційний аборт, широко відомий як солевий аборт, – це процедура, при котрій хімичний розчин вводиться парентерально через черевну порожнину вагітної жінки в амніотичний мішок (оболонки, которі оточують та захищають эмбріон, що розвивається). Здійснюєтья у другому та третьому триместрах. Оскільки ембріон весь час всмоктує та ковтає амніотичну рідину, котрою оточений, він ковтає і хімічний розчин, введений в амніотичний мішок, і отримує опіки. Розчин також обпікає шкіру ембріону. Розчин, введений парентерально в порожнину матки, як правило відразу вбиває плід, провокуючи маточні потуги, та призводить до викиду плода із матки. Однак іноді починаються потуги, і плід народжується живим. Для того щоб переконатись, що плід мертвий, такі химічні речовини, як хлорид каліяю иноді вводятся беспосередньо в сердце плоду, щоб вбити його до того, як ввести хімічний розчин в амніотичний мішок. Побічні ефекти включають в себе: біль, содоми, вагінальна кровотеча, лихоманка, нудота, головна біль та головокружение. Серед ускладнень відмітимо крововиливи, інфекцію, випадкове попадання розчину в кровоток матері, пошкодження матки під час процедури парентерального введення препарата.